עשר שנים לימדתי עריכה באוניברסיטת בר אילן (עריכה ספרותית ועריכה מדעית) ובבית ברל (עריכת תרגום). היום אני מציע מגוון של עשר הרצאות, כולן בנושאים ספרותיים או שהן מבוססות על ספרים שכתבתי, וכל אחת מהן מלווה במצגת עשירה.
  1. להזמנת הרצאה (פרטית), צרו קשר
  2. להזמנת הרצאה נתמכת, פנו למועדון תרבות

שיחות על ספרים, על סופרים ועל קריאה; לדוגמה:

sherlok holmesשרלוק הולמס ותעלומת החקירה החסרה הרצאה עם מצגת/יחיעם פדן מה חסר בסיפור חייו של הבלש הגדול? בארבעים שנותיו כבלש פרטי חשף שרלוק הולמס רוצחים וסחטנים, פתר תעלומות שהמשטרה עמדה מולן חסרת אונים – ונחלץ ממוות יותר מפעם אחת; דווקא משום כך מוזר לגלות כי במהלך חייו הארוכים לא התמודד כלל עם התעלומה הענקית שהסעירה את לונדון ושנותרה בלתי פתורה עד היום... בהרצאה ישולבו סיפורים מחיי המחבר, ארתור קונן דויל.

סדרת הרצאות בליווי מצגות צבעוניות

מתאימות גם להשתלמויות מורים
מה קוראים הילדים היום (והם קוראים!) כדי להשיב על כך צריך להבין מהי ספרות ואילו צורות לבשה במהלך הדורות; ממתי נכתבים ספרים לנוער, ומה מבדיל אותם מהספרים למבוגרים; וגם: מה צפוי עכשיו?
ממתי יש לנו ספרות ומי היו נמעניה, מה היו גלגוליה בתקופות השונות, ממתי נכתבים ספרים כמו שהם מוכרים היום, ומה הם בעצם ההבדלים העקרוניים בין ספרות למבוגרים וספרות לנוער?
מקווי הדמיון בין הסיפורים בספר בראשית ובין אחדים מסיפורי המיתולוגיה היוונית מתבקשת המסקנה שאולי בכל זאת היה קשר בין שתי התרבויות, או שהן הסתמכו על אותם אירועים היסטוריים.
רבים מהספרים לילדים ואפילו לנוער נראים בעייתיים, ולא מעטים דורשים להסתיר פרקים, קטעים, מילים – או את הספר כולו. על תופעת הצנזורה ועל היבטיה המיוחדים לישראל.
מהי קלסיקה ואך בחרו המו"לים בספרים שנשארו עמנו שנים רבות? מה מקור הגעגועים לספרי המאה התשע-עשרה, מה נוסף למדף הקלסי במאה העשרים ומה יקראו בשקיקה נכדינו ונינינו בעוד ארבעים שנה?
פעם גיבורי הספרים היו יתומים ונאלצו להתמודד בעצמם עם קשיי החיים; התופעה הספרותית החדשה היא הורים שנעלמו מחיי ילדיהם -והצלחתם של גיבורי הספרים לא רק לשרוד אלה גם למצוא משפחה
מה מפחיד אותנו בארצות הדמיון, מי מטייל שם ומה הם מציעים לנו, ומה קרה לאוטופיה התמימה של תומס מור כשהפכה לדיסטופיה? על ספרים הנחשבים תמימים(ואלה שלא) ועל האימה החבויה בהם
אחד המומחים בישראל לכתבי ארתור קונן דויל מציג את הבעייתיות הנובעת מאישיותו של מחבר סיפורי המתח וחושף בתוך הקריירה המזהירה של שרלוק הולמס פער שאין לו פשר; ואולי יש?
הזכייה של אסטריד לינדגרן בפרס אנדרסן אינה מובנת מאליה, אף על פי שספרי בילבי (פיפי) היו מהפכניים. יצירתה של הסופרת השבדית כללה הפתעות נוספות, ובכללן חוק הקרוי על שמה.
השמות שניתנו לרחובות תל-אביב בראשיתה מלמדים על מאבקים לא קלים – על אחת כמה כשהושלם כיבוש יפו. מה עושה פעמוני בין חכמי ההלכה מבבל? מהו נס לגויים ומי היה הרבי מבכרך? מסע מרתק, ולא רק לתל-אביבים.
יקומים לאין מספר
גם ההתפתחויות המדעיות מאז תורת היחסות של אלברט איינשטיין וגם ספרות הפנטזיה מציעות את ההשערה המרתקת בדבר קיומם של יקומים מקבילים. הדעות וההסברים שהשמיעו ריצ'רד פיינמן, סטיבן הוקינג, מרדכי מילגרום ואחרים תומכות בכך, וכל אחד מהם מציע סוג אחר של קיום במקביל. מה אומרים הסופרים, ומה הן הדרכים השונות להגיע מיקום ליקום אצל פיליפ פולמן, דיאנה וין ג'ונס, פרדריק בראון וק"ס לואיס? פרק נפרד בהרצאה מוקדש למעמד הנפרד של ספרי הארי פוטר וסיפורי הפיות, המתארים עולם בתוך עולם.