המאסטרו / טים וין-ג'ונס, מאנגלית: עדית שורר

מעצבת הסדרה וציירת העטיפה: תמר נהיר-ינאי. עורכי הסדרה: יחיעם פדן ואיילין מוסקוביץ

מעצבת הסדרה וציירת העטיפה: תמר נהיר-ינאי.
עורכי הסדרה: יחיעם פדן ואיילין מוסקוביץ

ברל קרואו ראה את הפסנתר משתלשל מן המסוק קצת לפני שברח מפני אב מכה והתרחק עוד ועוד לתוך יער הפרא בקנדה. על שפת אגם בלתי מוכר ומבודד ראה בקתת עץ בצורת פירמידה, ומתוכה שמע צלילי פסנתר סוערים. הוא דפק בדלת. מי שפתח אותה היה גאון תמהוני ששינה לגמרי את חייו של הנער. בסיפור המרתק עוקב הקורא אחרי מאבקו הקיומי של ברל ומתבונן דרך עיניו בטבע המסעיר, בעיר הגדולה טורונטו העֵרה כל הלילה, וגם בכמה דמויות בלתי נשכחות המעוצבות להפליא.

טים וין-ג'ונס (נולד ב-1948) מתגורר במחוז אונטריו בקנדה, שבו מתרחשת עלילת הספר. הוא כותב למבוגרים ולנוער וכן לילדים, ומצליח לעורר הזדהות עמוקה עם גיבוריו. ספרו המאסטרו זכה בשני פרסים יוקרתיים בקנדה. גם ספרו גנב בבית הזיכרון ראה אור בסדרת מפרש.

סדרת "מפרש" של הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים פונה לבני 18-16, שעד כה היו מקופחים בעולם הספרים: לאלה מהם שרצו לקרוא ייעדו ספרי מבוגרים, שלא תמיד היו לטעמם. ספרי "מפרש" המתורגמים מביאים להם ממיטב הספרות העולמית הנכתבת לבני גילם. הספרים כתובים בסגנונות שונים ומציעים מגוון עלילות, דמויות ובעיות המעסיקות את בני הנוער, ובהן השאיפה לעצמאות ולביטוי אישי – בצל המתח הבלתי נמנע בינם ובין המבוגרים.

 

ספרי הסדרה שראו אור עד כה:

  1. עפות בלילה מאת ריטה מרפי;
  2. העובדות מדברות בעד עצמן מאת ברוק קול;
  3. גנב בבית הזיכרון מאת טים וין-ג'ונס;
  4. התלחשות מאת אליס הופמן;
  5. גלויות משטח ההפקר מאת איידן צ'יימברס;
  6. ההם מאת ססר פרננדס גרסיה;
  7. ילדת הביצות מאת שיבון דואד;
  8. והמאסטרו מאת טים וין-ג'ונס.

הזמנה: שגרירות קנדה בתל אביב מקיימת אירוע שבמרכזו שני ספרים בסדרת מפרש.


Scroll Up
© יחיעם פדן 2017 | יחיעם פדן | הרצליה 46485 | 052-3631424 | yehiam.padan@gmail.com